Jakie są najpopularniejsze gry karciane?

Gra w karty to jedna z najstarszych opcji spędzania wolnego czasu. Dawniej dorośli grali w karty w każdej wolnej chwili. Wystarczą do tego tradycyjne karty do gry kupione w kiosku i przynajmniej dwóch graczy. 

Rodzaje gry w karty 

Gry w karty mogą być dla dorosłych jak i dla dzieci, a karty różnią się wówczas od siebie. Karty dla dzieci są bardzo kolorowe, bajkowe, z postaciami, obrazkami, zwierzętami, symbolami. Można w nie grać w bardzo łatwy sposób, często w postaci układanek podobnych kart do siebie. Znaną grą dla dzieci jest gra w piotrusia, wojnę, pana, makao oraz kuku. Zasady są bardzo proste, a wiele instrukcji jest opisanych w internecie. Dają one mnóstwo radości i zabawy, a dzieci mogą zmieniać zasady na swoje, szczególnie gdy uczestników w gry w karty jest przynajmniej kilkoro. Dla dorosłych są trudniejsze gry karciane, ale bardzo znane takie jak poker, tysiąc, brydż, remik, kent, oczko, a także wiele odmian pasjansa. Można grać z użyciem fantów, jak również tylko kartami, a uczestników musi być przynajmniej dwoje. Warto używać całej talii kart, która ma około 50 sztuk. 

Charakterystyka kart do gry

Karty to specyficzne elementy gry, ponieważ posiadają one kolor czerwony oraz czarny. Na każdej karcie znajduje się obrazek, a także symbol, taki jak pik, kier, karo lub wino. Te oznaczenia mają ogromne znaczenie podczas konkretnej gry. Oprócz nich na kartach są również cyfry od 2 do 9, a także postacie jokera, damy, króla oraz asy. W każdej talii znajduje się połowa kart czerwonych i połowa czarnych, natomiast postaci jest po jednej sztuce z każdego koloru. Dzięki temu gry karciane są bardzo atrakcyjne i można próbować manipulować grą, by inny gracz nie wiedział, jakie kroki chce podjąć jego rywal. Druga strona kart zawiera taką samą kolorystykę, aby można było trzymać w dłoniach karty bez żadnego podglądu przez innego gracza. Karty można trzymać też na stole i wyciągać je dopiero po rozpoczęciu gry. Ilość gier jest na tyle duża, że gry karciane nigdy się nie znudzą.